Akupunktura lepsza od morfiny

Akupunktura

Akupunktura to odwieczna tradycyjna praktyka chińskich lekarzy, w której stymuluje się określone punkty na ciele, poprzez nakłuwanie skóry cienkimi igiełkami.

W Azji, akupunktura stosowana jest od wieków w leczeniu: pleców, kolan, bólu szyi, zapalenia kości i stawów, bólu głowy i wielu innych schorzeń.

Dziś, naukowcy powoli odkrywają, jakie korzyści może mieć akupunktura na ogólny stan naszego zdrowia.

Akupunktura zagrożeniem dla morfiny

Według nowych badań, opublikowanych w American Journal of Emergency Medicine, akupunktura może być bardziej skuteczna w leczeniu bólu, niż dożylnie podawana morfina.

Ponadto, badania wykazały, że akupunktura może działać szybciej w łagodzeniu bólu bez niekorzystnych dla zdrowia skutków ubocznych.

Gdy wykonywana jest przez doświadczonego, dobrze wyszkolonego lekarza/specjalistę i przy użyciu sterylnych igieł, akupunktura jest na ogół dobrze tolerowana i uważana za bezpieczną dla większości ludzi.

Osobom cierpiącym na przewlekłe, chroniczne bóle, zazwyczaj przepisuje się morfinę lub morfino podobne leki na receptę. Te opioidowe leki przeciwbólowe są bardzo uzależniające i mogą mieć poważne, negatywne skutki uboczne.

Oprócz tego, że są bardzo uzależniające, leki na bazie morfiny mogą powodować: senność, zawroty głowy, zaparcia, bóle brzucha, nudności, wymioty, bóle głowy, uczucie zmęczenia, lęk i łagodny świąd.

Ponadto, zespół badawczy z Uniwersytetu Colorado-Boulder poinformował, że leki te mogą faktycznie pogorszyć przewlekły ból zamiast go leczyć.

Jak donosi „Waking Times” leki przeciwbólowe są odpowiedzialne za ponad 183 000 zgonów w ciągu ostatnich 15 lat.

Choć istnieje kilka holistycznych opcji w leczeniu przewlekłego bólu, lekarze kontynuują przepisywanie tych szkodliwych dla zdrowia leków, osobom cierpiącym na chroniczny ból.

Aktualne badania wskazują, że akupunktura jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów holistycznych na zwalczanie chronicznego bólu. Może być nawet bardziej skuteczna, niż morfina, według naukowców z University Hospital Fattaouma Bourguiba w Tunezji.

Akupunktura a koncerny farmaceutyczne

Zespół badawczy z Tunezji, badał 300 pacjentów będących w nagłych przypadkach zdrowotnych. Spośród tych 300 pacjentów, 150 podawano do 15 mg morfiny dziennie, podczas gdy pozostałe 150 osób leczono za pomocą akupunktury.

Cel – unicestwienie bólu.

Zespół stwierdził, że istnieje istotna różnica w poziomie zmniejszonego bólu pomiędzy grupami.

Grupa z metodą akupunktury doświadczyła większej redukcji bólu. Ponadto podano, że efekty nastąpiły szybciej i miały mniej skutków ubocznych w porównaniu do grupy z morfiną.

To nie pierwszy raz, kiedy akupunktura powiązana jest z lepszym stanem zdrowia i kontrolą bólu.

W 1996 roku, akupunktura stała się akceptowaną formą leczenia, oficjalnie uznawaną przez niektóre rządy na całym świecie.

Niemniej jednak, szkodliwe leki na receptę są dla wielu osób cierpiących na ból chroniczny, jedynym sposobem na pozbycie się go.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), akupunktura okazała się być skuteczną metodą leczenia skutków ubocznych radioterapii i / lub chemioterapii, alergicznego nieżytu nosa, kolki żółciowej, depresji, czerwonki, nudności i porannych mdłości, nadciśnienia, bólu głowy, rwy kulszowej i dolnej części pleców, kolan i bólu szyi.

źródło: naturalnews.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSFoto: „taiwan2009-148.jpg” (CC BY-ND 2.0) by Vivian Chen [陳培雯]

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *