Naukowcy: chemioterapia zabija częściej, niż rak
Chemioterapia traktowana jest przez większość lekarzy jako najlepsza metoda walki z rakiem. Tymczasem badania pokazują, że nawet 50 procent pacjentów zabijają podawane im lekarstwa, a nie sama choroba.
Śmiertelność związana z podawaniem chemioterapii wzrasta w przerażającym tempie…
Badacze z Public Health England i Cancer Research UK przeprowadzili przełomowe badanie, w którym po raz pierwszy zajęli się liczbą zgonów pacjentów z chorobą nowotworową, którzy zmarli w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii.
Wszystko wskazywało na to, że to właśnie ta metoda leczenia, a nie sam rak, była bezpośrednią przyczyną ich śmierci.
Chemioterapia zabija
Analizując śmiertelność pacjentów onkologicznych w szpitalach w Wielkiej Brytanii, naukowcy odkryli przerażający związek między ich zgonami a chemioterapią.
Zgromadzili dane dotyczące wszystkich kobiet z rakiem piersi i wszystkich pacjentów chorych na raka płuc, mieszkających w Anglii, którzy ukończyli 24 lata i rozpoczęli przyjmowanie cyklu chemioterapii w 2014 roku.
Okazało się, że w całej Anglii około 8,4% pacjentów z rakiem płuc i 2,4% pacjentek z rakiem piersi, zmarło w ciągu jednego miesiąca od podania chemii.
W niektórych szpitalach, tak jak np. w Milton Keynes wskaźnik ten był o wiele wyższy i w przypadku bardzo małej liczby pacjentów z rakiem płuc, sięgał prawie 51%.
W niektórych regionach Wielkiej Brytanii liczba zgonów pacjentów z rakiem płuca, za które odpowiadała chemioterapia, była „znacznie wyższa”, niż średnia krajowa.
Upadek kontra zwycięstwo
W ostatnich latach chemioterapia poddawana jest licznym krytykom, ponieważ lek nie oszczędza zdrowych komórek.
Potężna siła niszcząca zdrowe komórki może nie wiązać terapii ze zwycięstwem, lecz z upadkiem zdrowia pacjentów.
Naukowcy zalecili lekarzom zachowanie większej ostrożności przy sprawdzaniu, którzy pacjenci powinni być poddani chemioterapii.
Szczególnie nie zalecają wprowadzania takiej metody leczenia u pacjentów starszych i w bardzo ciężkich stanach.
Lepsza w tym przypadku może okazać się po prostu opieka paliatywna, która przyniesie ulgę, niż chemioterapia, która sprzyja cierpieniu.
Profesor David Cameron z Edinburgh Cancer Center w West General Hospital w Szkocji zauważył, że:
„Problem polega na tym, że niektórzy pacjenci umierający w ciągu 30 dni od podania chemii, prawdopodobnie nie powinni w ogóle jej otrzymać. Ilu jest takich pacjentów? Nie ma łatwego sposobu, aby odpowiedzieć na to pytanie, ale może warto byłoby zajrzeć do tych szpitali, w których umieralność była najwyższa i sprawdzić, w jakich przypadkach poddawanie pacjenta chemioterapii nie ma sensu”.
Tymczasem lekarze w Stanach Zjednoczonych nie chcą słyszeć o alternatywnych metodach leczenia raka i skupieni na wiedzy dostarczanej przez Big Pharmę, zmuszają nieletnich pacjentów onkologicznych do przyjmowania chemioterapii.
Tak było np. w przypadku 17-letniej Cassandry C. cierpiącej na rzadki nowotwór, tzw. chłoniaka Hodgkina.
Lekarze stwierdzili, że powinna poddać się chemioterapii, a gdy dziewczyna odmówiła, sprawa na wniosek urzędu ds. dziecka trafiła do sądu, gdzie wydano „wyrok”.
Cassandra została siłą zabrana przez policję do szpitala, gdzie przywiązano ją do łóżka i poddano wyniszczającej chemioterapii.
Skoro chemioterapia zabija częściej niż rak, to dlaczego jest tak rekomendowaną metodą leczenia nowotworów?
Bo jest po prostu źródłem dobrego zysku.
A przecież istnieją alternatywne metody walki z rakiem, które są o wiele bardziej skuteczne i bezpieczne, co potwierdzają liczne przypadki uzdrowień.
źródła: odkrywamyzakryte.pl – thelancet.com
Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź
Foto: Envato Elements By bialasiewicz
2 Responses to “Naukowcy: chemioterapia zabija częściej, niż rak”
Olaf on 13 lipca 2018
Pewna Pani ,chora na przyzwojaka (paraganglioma),zlokalizowanego ogromnego guza przy nerce,został usunięty z jedną nerką i wykonaną plastyką żyły dolnej głównej. Przez 10 lat było wszystko dobrze,po tym okresie będąc we wczesnej ciąży wykryto guza w tym samym miejscu co wcześniej ,po dwóch operacjach chirurgicznych w rocznym odstępie, okazało się ,że jest wiele przerzutów do szyi,dwunastnicy i kości.Podjęto leczenie izotopami,trwało to pół roku,niestety organizm nie zareagował na leczenie i trzynaście lat po pierwszej operacji ,a trzy lata po nawrocie przyzwojaka Pani zmarła.
Bartosz on 29 listopada 2019
Moja 62-letnia ciocia miała operację wycięcia nowotworu mózgu – glejaka 3 stopnia, po operacji powróciła do domu w stanie dobrym, następnie po ok 1,5 tygodnia była wezwana na 6 tygodniowy cykl chemioterapii i radioterapii. Ze względu na słabe wyniki krwi nie otrzymała już ostatnich 3 dawek chemioterapii, tylko samą radioterapię. W piątek została wypisana ze szpitala onkologiczbego, czuła się coraz gorzej, złapała zapalenie płuc, po 10 dniach od wyjścia ze szpitala w poniedziałek pogotowie zabrało ciocię do szpitala powiatowego, gdzie w sobotę miała podane płytki krwi, a w niedzielę krew, jednak mimo tego we wtorek zmarła. Praktycznie trochę ponad 2 tygodnie od wyjścia ze szpitala onkologicznego wystarczyło, aby ciocia zmarła. Przed rozpoczęciem brania chemioterapii miała dobre wyniki krwi. Chemioterapia zniszczyła jej odporność i doprowadziła do śmierci
Gdyby można było cofnąć czas i wiedziałbym więcej o zagrożeniu chemioterapii to mocno odradzałbym jej przyjmowanie chemioterapii.