Rak nie jest chorobą genetyczną

nowotwory

Wiele z nas błędnie uważa, że ​​zachorowanie na raka jest dziedziczne, pechowe, że niewiele możemy zrobić, aby zapobiec tej śmiertelnej chorobie. Prawda jest taka, że ​​ogromnej większości nowotworów można uniknąć, poprzez proste zmiany stylu życia.

Czy nowotwór możemy odziedziczyć?

Czy istnieją pewne nowotwory, które są spowodowane przez specyficzne mutacje genów?

Naukowcy zidentyfikowali mutacje niektórych genów, takich jak: geny BRCA1 i BRCA2, które mogą predysponować niektóre kobiety do raka sutka, jajnika i innych nowotworów.

Jednak nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Oncotarget wykazało, że rak piersi jest przede wszystkim metabolicznym zaburzeniem, a nie choroba genetyczną.

Badanie zostało przeprowadzone przez międzynarodowy zespół złożony z 35 naukowców i z 17 ośrodków badawczych zlokalizowanych w Europie, Brazylii, Stanach Zjednoczonych i obejmowało ponad 1200 uczestników.

Zespół wykorzystał spektrometrię mas do pomiaru niezwykle małych ilości aminokwasów, cukrów i lipidów we krwi pacjentów z chorobą nowotworową i u osób kontrolnych. Byli w stanie z 95-procentową dokładnością zidentyfikować określoną sygnaturę metaboliczną u pacjentów z rakiem. Oznacza to, że u pacjentów z rakiem piersi, występują zmiany metaboliczne, które „predysponują” do rozwoju choroby.

Zasadniczo naukowcy odkryli, że rak rozwija się, ponieważ komórki nowotworowe wykorzystują energię w inny sposób, niż normalne, zdrowe komórki.

Dr Robert Nagourney, główny autor badania, wyjaśnił:

To sugeruje, że rak nie jest chorobą genetyczną wynikającą wyłącznie z mutacji, jak wszyscy byliśmy uczeni, ale jest stanem metabolicznym, który rozwija się pod wpływem stresu komórkowego pozbawionego składników odżywczych. Komórki, które nie mogą wytwarzać wystarczającej ilości energii z powodu braku tlenu, cukrów lub białek, wykorzystują zmienione szlaki metaboliczne, aby zapewnić im przetrwanie. W ten sposób powstają nowotwory”.

Utrzymanie optymalnych poziomów witaminy D jest kluczem do zapobiegania nowotworom.

Wiadomości Medical Life Sciences donosi:

„Ponieważ nowotwór jest coraz częściej związany z otyłością, badanie to dostarcza dowodów naukowych, że dieta i styl życia przyczyniają się do stresu, który u osób predysponowanych może prowadzić do złośliwej transformacji i śmierci”.

Wcześniejsza, dokładniejsza diagnoza

Badanie wyraźnie mówi: stosuj wysokiej jakości żywność, z której organizm będzie czerpał wszystkie witaminy i substancje odżywcze. Przebywaj na słońcu, aby w naturalny sposób organizm produkował witaminę D3.

Jeżeli nie masz dostępu do super zdrowej żywności, jeżeli nie przesiadujesz codziennie w promieniach słońca, to koniecznie musisz zażywać odpowiednie witaminy i minerały.

W tych ebookach, masz pełną wiedzę, co zażywać i jak zapobiegać nowotworom – LINK.

źródło: naturalnews.com

źródło: news-medical.net

 

Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

 

Kasia Brzoza  Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSFoto: By stevanovicigor

2 Responses to “Rak nie jest chorobą genetyczną”

  • sceptyk on 20 grudnia 2018

    Raka wymyślili ludzie w tajnych laboratoriach, te wszystkie opryski żywności Roundup, GMO i inne toksyny. Ale skorumpowani naukowcy rotschildo-syjonistów będą zakłamywać prawdę.
    Bill Depopulator Gates to jest wyjątkowa kanalia pod tym względem, król Monsanto, nie kupować szpiegów Xbox, Windows 10. Wybrać wolny od wolności system Linux stwrzony przez ludzi dla ludzi.

  • nowaRZECZYWISTOŚĆ on 3 sierpnia 2020

    To wszystko wyjaśnia dlaczego osoby,które stosują kannabinoidy w ciągu tygodnia mają znaczną poprawę i samopoczucia i zmniejsza się ból, skoro cbd potrafi ogarnąć wszystkie receptory i białka w organiźmie to znaczy,że posprzątanie bałaganu, który robi rak i leczenie chemią to dla niego nic trudnego. Zresztą wystarczy poczytać – https://konopiafarmacja.pl/blog/olej-cbd-przyszlosc-w-leczeniu-nowotworow-b42.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *