Drugi rzut nowotworów po chemioterapii…

chemioterapia

American Cancer Society opublikowało interesujący dokument. Niektóre narządy, takie jak piersi i tarczyca są bardziej podatne na drugi rzut raka. Im więcej radioterapii otrzymujesz, tym występuje większe prawdopodobieństwo rozwinięcia drugiego rodzaju raka, spowodowanego przez to samo promieniowanie.

Drugi rzut nowotworów

Informacje są potwierdzone przez badanie, które pokazało, że drugi rzut nowotworów u Amerykanów wzrósł, aż o 300 procent od 1970 roku. Wszystkie nowotwory są całkowicie nowym typem raka. Nie są przerzutami czy nawróceniem starego raka.

Badanie wykazało również, że liczba pierwszych nowotworów wzrosła o 70 procent w ciągu ostatnich 45 lat. Wskazuje to na rosnące korzyści branży farmaceutycznej, która nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Zyski kapitałowe z leków na raka osiągnęła 100 miliardów dolarów w zeszłym roku.

Promieniowanie, które może uszkodzić DNA, uważa się za odpowiedzialne 1,5 proc raka w Stanach Zjednoczonych, i to nie tylko z zabiegów terapii raka, ale również z innych źródeł radiologicznych, takich jak mammografia i tomografia komputerowa. To ostatnie badanie dostarcza od 100 do 500 razy więcej promieniowania, niż zwykłe prześwietlenie X-ray.

„Na każde 1000 osób poddawanych badaniu tomografii komputerowej, promieniowanie dodaje jeden dodatkowy przypadek raka do liczby 420, które normalnie występują” – według The New York Times.

Niebezpieczna chemioterapia

Dzieci, które otrzymały radioterapie jako formę leczenia raka są znacznie bardziej narażone na rozwój raka piersi w późniejszym życiu. Wiek w chwili promieniowania odgrywa ważną role, jako że „terapia” wpływa na rozwój innych nowotworów, w tym raka płuc i raka tarczycy, przewodu pokarmowego i nowotwory żołądka oraz mięsaka kości.

Jeśli pacjent otrzymuje chemioterapie i radioterapie, ich ryzyko rozwoju pewnego rodzaju drugiego raka szybuje jeszcze wyżej.

Chemioterapia jest większym czynnikiem ryzyka w powstawaniu białaczki, niż promieniowanie i jest związana z powstawaniem następujących drugich nowotworów: mielodysplazji (MDS, najczęściej) ostrą białaczkę szpikową (AML) i ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL).

Rak jąder jest również związany z chemioterapią.

Środki alkilujące w lekach chemioterapeutycznych są niebezpieczne, ponieważ kolidują z komórkowym DNA. Czasami powodują rozwój AML i MDS, które mogą następnie przejść na ALL.

Niektóre środki alkilujące wywołujące raka obejmują:

 •  mechloretaminę,
 •  chlorambucil,
 •  cyklofosfamid (Cytoxan),
 •  melfalan,
 •  lomustynę (CCNU),
 •  karmustyna (BCNU),
 •  busulfan.

Im dłużej otrzymujesz leczenie obejmujące środki alkilujące, jak również ich zwiększoną dawkę, tym bardziej prawdopodobne jest to, że powstanie drugi rak z ryzykiem białaczki, które rośnie około dwa lata po leczeniu. Od pięciu do dziesięciu lat po kuracji, prawdopodobnie słabnie.

Drugie nowotwory wywołane przez chemioterapię są „trudne do leczenia i mają słabe wyniki kuracji”.

Choć już nie tak ryzykowne, inne leki mogą również powodować drugi rzut raka. Leki takie jak cisplatyna i karboplatyna zachowują się podobnie do środków alkilujących w sposobie atakowania komórek nowotworowych, co z kolei zwiększa również prawdopodobieństwo otrzmania drugiego raka, niektórych rodzajów białaczki, które są trudne do leczenia i często mają słabe wyniki.

Jeśli cisplatyna lub karboplatyna jest podawana w dodatku do promieniowania, ryzyko rozwoju białaczki wzrasta.

Inhibitory topoizomerazy II, klasa leków chemoterapeutycznych, które hamują komórki od możliwość naprawy DNA, także przyczyniają się do zachorowania na białaczkę, a zwłaszcza AML, która rozwija się znacznie szybciej (w ciągu dwóch do trzech lat) po leczeniu w porównaniu ze środkami alkilującymi.

Leki w tej klasie obejmują:

 •  Etopozyd (VP-16),
 •  tenipozyd,
 •  Mitoksantron (Novantrone).

Inną klasą leków chemoterapeutycznych zwanych antracykliny, które są także inhibitorami topoizomerazy II, powodują białaczkę, ale nie są tak niebezpieczne jak inne leki, o których mowa w tym artykule.

Obejmują one:

 •  doksorubicyny (adriamycyna)
 •  daunorubicyna,
 •  Epirubicyny (Ellence),
 •  Idarubicyna.

źródło: naturalnews.com

Badanie: cancer.org

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSPhoto credit: HollywoodPimp via Foter.com / CC BY-ND

6 Responses to “Drugi rzut nowotworów po chemioterapii…”

 • dawis on 18 grudnia 2015

  To wygląda na jakis ukryty holokaust na ludziach.dlaczego nikt sie tym nie zainteresuje? Dlaczego nie postawimy tych korproacji przed swiatowym trybunałem stanu,dlaczego nie aresztujemy rotszildów,morganów,rokefelerów,monsonto,waruburgów,sachsów i kilkudzisiseciu innych?

 • jan1 on 19 grudnia 2015

  Potwierdzaja to ruwniez badania niemieckie ,poza tym po stosowani chemioterapi wyleczalnosc spada z 70 procent do 17 czy cos kolo tego slowem chemioterapia nie leczy lecz dobija przezywaja najsilniejsi,mysle ze wiele rodzajow raka to zwykle infekcje wirusowe poddane laboratoryjnym modyfikacja stad taka plaga raka . sporo artykolow w tym temacie w miesieczniku ,,NEXUS,, dostepny w kioskach polecam prenumerate i ksiazki w sprzeazy wysylkowej tego miesieczniaka

 • jan1 on 19 grudnia 2015

  tzn wirusy poddane laboratoryjnej obrubce genetycznej..

 • jan1 on 19 grudnia 2015

  @dawis Bo maja na dzis pelnie wladzy ale to sie skonczy ich krulestwo zostanie starte w pyl patrz ksiega daniela

 • eirene on 20 grudnia 2015

  Salomon : ” „Człowiek dzielnego ducha wytrzyma chorobę, lecz ducha strapionego kto podniesie ? ” ….
  życzę wszystkim chorym na wszelkie choroby pełni zdrowia, nie tylko cielesnego ale również duchowego ….. codziennie ok 400 Polaków dowiaduje się że ma nowotwór złosliwy ….. rocznie jest to ok 150 tysięcy ….. gdybym kiedyś dowiedział się że mam nowotwór to bym się zalamał, mój świat by legł w gruzach bo oparty był tylko na tym co doczesne i cielesne. Gdybym dziś dowiedział się że mam nowotwór to nie zalamałbym się, mój świat by się nie zawalił, ponieważ dziś jestem silny duchowo a to ma wpływ na psychikę ponieważ ponadczasowa nadzieja w Chrystusie – który jest Alfą i Omegą – ta nadzieja nie może być powalona przez choroby, wypadki, kalectwo, bezrobocie, wojny czy cos innego ………. ” Jezus jej odpowiedział: Twój brat zmartwychwstanie. 24 Marta mu powiedziała: Wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym.
  25 I powiedział do niej Jezus: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, będzie żył.” – Ewangelia Jana rozdział 11 wersety : 23-25 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  „Ożyją twoi umarli, twoje ciała wstaną, obudzą się i będą radośnie śpiewać ci, którzy leżą w prochu, gdyż twoja rosa jest rosą światłości, a ziemia wyda zmarłych.” – Księga Izajasza 26:19 Biblia Warszawska

  Tego strapionego ducha może podnieść tylko wszechmogący Chrystus : ” Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie ” – Ewangelia Mateusza 11:28 Biblia Warszawska

  wyszukiwarka : ” Athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała ”

  ” każdy człowiek spotka się z Chrystusem ty też ”

  youtube : Bóg cudów lektor

  .ten dokument naukowy zakazany jest w mass mediach —- Youtube : Ogród Eden dvd nr 2

  .

 • Fascynatka naturalnego leczenia! on 9 września 2016

  Przyczyna wszystkich chorob w tym raka sa TOKSYNY a jak sie je „leczy” ? Dodajac toksyn. Profesor Magdalena Krol, ktora pracuje nad przyczyna raka (Limfocyty karmia komorki rakowe bialkiem ???). Cos co powinno bronic organizm kolaboruje z intruzem? Pani profesor powiedziala, ze doswiadczenia prowadza na myszkach, szczurach, psach. Uwaga chemioterapii „leku” nie daje sie zdrowym ludziom bo jest zbyt toksyczna (nie prowadzi sie doswiadczen). Ale juz na chorych osobnikach mozna robic „doswiadczenia”. I robi sie je w „bialych rekawiczkach”. Dr Rath mowi, ze chemioterapia ma swoj poczatek w doswiadczeniach prowadzonych przez dr J. Mengele „Aniola smierci” w obozach koncentracyjnych. Drutow nie ma a ludzi usmierca sie nadal!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *