Imbir jest 10,000 razy skuteczniejszy, niż chemioterapia

imbir

Imbir zawiera związek, który jest do 10,000 razy skuteczniejszy, niż leki stosowane w chemioterapii. Zabija komórki macierzyste raka. Badania na ten temat opublikowano w czasopiśmie PLoS.

6-shogaol zabija raka

Związek chemiczny, znany jako 6-shogaol, powstaje podczas suszenia lub gotowania korzenia imbiru. Naukowcy stwierdzili, że 6-shogaol jest aktywny wobec komórek nowotworowych macierzystych przy stężeniach, które są nieszkodliwe dla zdrowych komórek. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie od konwencjonalnej chemioterapii, która wywołuje poważne skutki uboczne. Zabija zdrowe, jak i nowotworowe komórki.

Podobnie jak inne komórki, komórki macierzyste raka, mają zdolność upodabniania się do wielu różnych rodzajów komórek. W przypadku raka, komórki macierzyste różnicują się w różnych komórkach nowotworowych, tworząc kolonie nowotworowe. Mimo, że stanowią mniej niż 1 procent komórek w nowotworze, komórki macierzyste są odporne na niemal wszystkie znane lub eksperymentalne rodzaje chemioterapeutyki.

Komórki są również zdolne do ciągłej replikacji i do rozdzielania się od ich pochodnej kolonii. W taki sposób powstają przerzuty komórek rakowych, odpowiedzialnych za 90 procent zgonów związanych z rakiem.

Nowotwory mogą replikować się nawet po pozornie udanej likwidacji nowotworów poprzez chemioterapie, radioterapie lub zabieg chirurgiczny.

„Komórki macierzyste raka, stanowią poważną przeszkodę w leczeniu nowotworów. Mogą być odpowiedzialne za złe rokowania i nawrót nowotworu. Niewiele związków chemioterapeutycznych potrafi je zabić.” – napisali naukowcy w omawianym badaniu.

Jak 6-shogaol niszczy komórki rakowe?

Naukowcy stwierdzili, że 6-shogaol namierza komórki macierzyste raka piersi na kilka różnych sposobów:

 • zmniejsza ekspresje markerów powierzchniowych,
 • zmienia cykl komórkowy zwiększając umiejętność komórek do samo uśmiercania,
 • hamuje powstawanie nowotworu przez wywołanie zaprogramowanej śmierci komórki,
 • zatruwa komórki macierzyste raka (cytotoksyczność).

Naukowcy porównali cytotoksyczność 6-shogaol w  komórkach macierzystych raka piersi z cytotoksycznością powszechnie stosowanego leku chemioterapii – Taxol. Okazało się, że podczas gdy Taxol spowodował cytotoksyczność w jednowymiarowym modelu laboratoryjnego raka („jednowarstwowy”), nie pokazał prawie żadnego wpływu na trójwymiarowy („sferoida”) model raka, który jest obecnie uważany za bardziej dokładny model rzeczywistego guzu nowotworowego.

6-shogaol, był skuteczny zarówno w modelu jednowarstwowym komórek, jak i sferycznym.

Kiedy naukowcy zwiększyli stężenie Taxol o 10,000 razy, to nadal nie wykazywał skuteczności w sferoidalnym modelu.

„Mimo, że Taxol był bardzo aktywny w komórkach jednowarstwowych, to nie wykazuje aktywności w sferoidalnym modelu nawet przy 10,000-krotnie wyższym stężeniu w porównaniu do 6-shogaol” – napisali naukowcy.

Gdzie można znaleźć 6 shogaol?

Imbir należy dodawać do soków owocowych. Również polecają suplementacje 6 shogaolem.

„Suplementy są mile widzianą opcją ze względu na ich pozytywny odbiór przez organizm” – czytamy w badaniach.

źródło: naturalnews.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSPhoto credit: ahisgett / Foter.com / CC BY

22 Responses to “Imbir jest 10,000 razy skuteczniejszy, niż chemioterapia”

 • Aga on 19 listopada 2015

  Nie jest podane jacy to naukowcy,jezeli z laboratoriów naukowych sponsorowanych przez Rockefellera to pewne jest że jesteśmy celowo wprowadzani w błąd.

 • Kasia on 20 listopada 2015

  Jakie celowe wprowadzanie w błąd ?
  Zerknij na źródło…

 • tumo on 21 listopada 2015

  Cool

 • tumo on 21 listopada 2015

  Oj, przepraszam. Nie dajmy się wciądnąć w tę grę. Zarówno pytanie, jak i odpowiedź mamy w sobie.

 • Łukasz on 21 listopada 2015

  Brak źródła. Tak i autorka jak i naturalnews.com piszą o publikacji w PLoSie bez podania autorów, roku czy tytułu publikacji. Czy ona na pewno istnieje?

 • Kasia on 21 listopada 2015

  Dla mnie natural news jest wiarygodnym portalem. Proszę do nich pisać.

 • vulperus on 21 listopada 2015

  https://science.naturalnews.com/2008/1835630_Pharmacokinetics_of_6_gingerol_8_gingerol_10_gingerol_and_6.html

  szukać, matołki, a nie krytykować jak Kaczaffi …

 • Kasia on 21 listopada 2015

  Dodatkowo badania na ten temat istnieją i tu jest link https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0137614

 • Jolanta on 23 listopada 2015

  Zjadam każdego dnia około 3 plasterków świeżego, pokrojonego drobno imbiru ; łeżeczkę rozdrobnionego imbiru popijam przegotowaną chlodną wodą. Nie mam od roku ani kataru, ani przeziębień.=, stawy też mniej bolą. Pozdrawiam

 • Kasia on 23 listopada 2015

  Gratuluję :)

 • Malwina on 25 listopada 2015

  To kto sie z raka imbirem wyleczyl??

 • Maja z Katowic on 25 listopada 2015

  Mój ojciec nie chciał skorzystać z chemioterapii i postanowił leczyć się naturalnie. Widziałam, że często używał imbiru. Teraz już wiem dlaczego.

 • Kamil on 26 listopada 2015

  Gdyby było skuteczniejsze od chemioterapii, stałby się wielki przełom w zakresie leczenia raka.

 • k27 on 18 grudnia 2015

  Mam jeść imbir, żeby wyleczyć się z raka? Jak ma to wyglądać? Proszę o poważną odpowiedź tych, na których to skutecznie zadziałało.

 • Kasia on 18 grudnia 2015

  Naszym celem jest podawanie metod wyjścia z różnych chorób.
  Co dany czytelnik z tym zrobi, to jego odpowiedzialność i sprawa.

  My nie leczymy, my inspirujemy, więc proszę nie oczekiwać cudów.
  Dostarczamy wiedzę.
  Teraz ruch należy do czytelnika.

 • k27 on 18 grudnia 2015

  No rozumiem – ale jak jedzenie imbiru wpływa na zniszczenie komórek rakowych? Substancje z imbiru podczas trawienia w żołądku potem dostają się do krwi i wraz z krwią trafiają do wszystkich komórek ciała, aż wreszcie trafią do komórek rakowych i będą je „męczyć”? O to chodzi?

 • nowotwór on 25 stycznia 2016

  leczenie raka ? czy leczenie nowotworów ?

 • Kasia on 26 stycznia 2016

  Dzisiaj to są synonimy.

 • Rysiek on 14 marca 2016

  To jeste jak z każdym naturalnym lekarstwem jak nie pomoże to nie zaszkodzi ja np polecem codziennie jedną cytrynkę z wodą lub jakimś soczkem naturalnym + zamrożona i ścierana na tarce ze skórką do surówek sałatek i zup stary cypryjski sposób na zdrowie

 • Ja on 25 marca 2016

  Kamil, co ty wiesz o zyciu. Ludzi w naszych czasach się leczy przez całe życie, bo jest z tego kasa. Więc zadnego przełomu nie bedzie.

 • Piotr on 4 czerwca 2016

  Ciekaw jestem jaka jest zachorowalność na raka w krajach w których imbir jest często spożywany(nie mam na myśli piwa imbirowego;).Czy np.czosnek nie jest jednym z takich naturalnych leków?Nie na darmo nazywany naturalnym antybiotykiem i chroniący w średniowieczu nawet przed wampirami.

 • Stanislaw on 6 listopada 2017

  Niema zbadanych prodoktow naturalnych w stu ptocentach,,lecz jak ktos jest rozsadny to wie ze lepiej zapbiegac niz leczyc,!wiec poco sie martwic co bedzie za sto lat ,Mnisi zyli dlugo i zyja nadal !wszystko co ni zakazane zaesze w zdrowku obiecane powodzenia !a najlepsza jest imbirowka na miodzie i cytrynce ??,na zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *