Rakotwórczy glifosat w wacikach, tamponach, podpaskach

woman

Szokujące badania z Argentyny trafiły na czołówki gazet. Naukowcy odkryli glifosat w 85 procentach produktów do higieny intymnej. Jest to podstawowy składnik chemicznego produktu Monsanto, Roundup. Wyniki są w szczególności ważne, ponieważ glifosat został nazwany „prawdopodobnie rakotwórczym” przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Glifosat w produktach z bawełny

„Kobiece produkty higieniczne nie tylko zawierały glifosat w sterylnych gazach z bawełny, ale również w wacikach i w chusteczkach stwierdzono zawartość śmiercionośnej toksyny” – donosi Revolution News.

Glifosat został znaleziony w 85% produktach zawierających bawełnę, które można kupić w aptekach i supermarketach. Rakotwórczą substancję wykryto w kobiecych produktach do pielęgnacji: w tamponach, podpaskach, sterylnych gazikach, wacikach i chusteczkach.

Badania przeprowadzono przez zespół z Narodowego Uniwersytetu w La Plata i zostały zaprezentowane na III Kongresie Narodowym Doktorów Fumigacji Narodów.

Wstępne wyniki badań zostały przedstawione przez dr Damian Marino z Espacio Multidisciplinario de Interaccion Socioambiental (Emisa) Uniwersytetu w La Plata w listopadzie 2015 roku.

W badaniu analizowano pobierane próbki produktów z aptek i supermarketów w rejonie La Plata i analizowano płatki kosmetyczne, gaziki i inne kobiece artykuły.

We wszystkich produktach handlowych wykryto 85% glifosatu i 62% AMPA (metabolit lub pochodną od glifosatu).

Prawie 100% bawełny produkowanej w Argentynie jest modyfikowana. Do jej produkcji używany jest glifosat.

Dr Marino, który przedstawił wyniki powiedział: „Rozpoczynamy proces, aby zbadać, jakie inne herbicydy znajdziemy”.

„Koncentrowaliśmy naszą uwagę na obecność glifosatu w żywności, ale nie sądziliśmy, że produkty, których używamy do leczenia pacjentów we wszystkich szpitalach i ośrodkach zdrowia w kraju są zanieczyszczone rakotwórczym środkiem. Władze muszą natychmiast zareagować na tę sytuację” – powiedzieli naukowcy biorący udział w badaniach.

Monsanto korumpuje naukowców?

„Badanie to nigdy nie zostanie przeprowadzone na uniwersytecie w USA, ponieważ są przekupione przez Monsanto (międzynarodowy koncern, specjalizujący się w biotechnologii oraz wielkiej chemii organicznej nastawionej na produkcję dla rolnictwa), co zostało udowodnione kiedy zdyskredytowano profesora  na Uniwersytecie Florydy, Kevina Folta. Został złapany na otrzymaniu 25,000 $ dotacji od giganta biotechnologicznego w zamian za promowanie GMO” – informuje reporter Mike Adams z Natural News.

Według GM Watch, istnieją liczne doniesienia o zwierzętach, które zachorowały po zjedzeniu bawełny.

GM Watch przekazał:

„Od 2005 roku, pasterze i rolnicy z różnych części Indii, w szczególności stanów Andhra Pradesh, Haryana, Karnataka i Maharashtra, zgłaszali, że ich bydło chorowało po żuciu genetycznie zmodyfikowanej bawełny lub gdy były karmione Bt nasionami bawełny. W niektórych przypadkach zdechły”.

„W latach 2005 i 2009 Anthra4, organizacja kierowana przez kobiety, naukowców weterynaryjnych, badała wpływ bawełny Bt na zwierzęta w różnych częściach Indii. Zgłosiły zachorowalność i śmiertelność u owiec i kóz, które pasły się na zebranych uprawach bawełny Bt w stanie Andhra Pradesh”.

„Mimo kilku raportów i informowaniu instytucji regulacyjnych i badawczych, zarówno na poziomie lokalnym, jak i państwowym, pojawiła się niechęć wśród naukowych instytucji, aby sprawdzić i przeprowadzić badania w tej sprawie”.

źródło: naturalnews.com

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSPhoto credit: tonycongo / Foter.com / CC BY-ND

10 Responses to “Rakotwórczy glifosat w wacikach, tamponach, podpaskach”

 • Pawel on 2 grudnia 2015

  To jakas schizofrenia co się dzieje.Monsanto powinno niebawem być postawione przez jakiś Trybunał Światowy i surowo osądzony!

 • AliBaba on 2 grudnia 2015

  To paranoja , juz nie wiadomo jak unikać chemi – skoro nawet w gazikach wykryto jej ogromne stęrzenie. kilka dni temu poruszylam ten problem na face – i ktoś mi podpowiedział żeby używać siana …. bu ha ha ha – jak zwykły czlowiek może się uchronić ?

 • Patryk on 3 grudnia 2015

  To nie jest normalne to co sie dzieje,kto jest włascicielem monsanto? dlaczego ta firma jeszcze działa na rynku i jakim prawem?

 • Pompon on 5 lutego 2016

  Mleko się rozlało… ale przecież o to chodzi; żeby zanim „wykryje się” szkodliwość jakiejś substancji, jak najwięCej osób miało z nią kontakt… to zamierzone działanie, którego nikt nie jest w stanie udowodnić.. tak samo jak złej woli tych, którzy nas na to narażają…. bo niby dlaczego wprowadza się takie substancje do użycia zanim w 100% potwierdzi się ich zupełną nieszkodliwość?

 • Stefan on 7 lutego 2016

  Sprzedając takie produkty ,to tak jakby wsadzali ludzi do komory gazowej bydlaki.

 • Iwona on 4 marca 2016

  Monsanto to ogromne pieniadze , to jedna z przyczyn dlaczego jeszcze nie jest postawione przd sadem . Nie jest i niestety nie bedzie . Zaplanowana depopulizacja ludnosci to juz inna sprawa . Truja nas wszedzie i wszystkim czym sie tylko da . To jest temat rzeka ….

 • Paweł on 15 czerwca 2016

  jak monsanto moze byc ukarane jak oni są narzędziem bankierów i korporacji do okaleczania ludzi ….Sami siebie ukarzą ??Ludzie ruszcie cos tymi głowami …skoro te korporacje ustanawiają prawo w państwach to jak mogą pozwolić by monsanto zostało zlikwidowane ?

 • Piotr on 3 grudnia 2017

  Stworzyć bezwzględnie obozy dla bankierów-zbrodniarzy, gdzie będą pod bezwzględnym nadzorem ciężko pracować po 12 godzin dziennie przy produkcji szkodliwych środków, w tym rakotwórczych!! Argentyna to siedlisko potomków SS-manów, którzy uciekli przed powieszeniem na szubienicach, niestety przy pomocy swego patrona w Watykanie, przy boku Piusa XII!! Oczywiście głównym motorem wszelkich akcji depopulacyjnych są potomkowie przeklętego diabelskiego plemienia chazarskiego z mongolskich stepów, które trzyma za pysk ponad 1 mld – ogłupionych środkami masowego zniewolenia – ludzi białej rasy w USA, Kanadzie, Unii, Związku Socjalistycznych Republik Europejskich, tzw. Rosji, czyli ZSRR-bis i Australii!! Ostatecznym celem: Rząd Światowy, oraz taka Światowa Ojczyzna Nowoczesnego Posłusznego Proletariatu, pomniejszona do 0,5 mld ślepo posłusznych ludzików-robotów, z wypranymi mózgami i oczywiście 100% ateistów, tak jak to celebrują na ołtarzach DOLARA banksterzy zarządcy!!!

 • Antek on 21 marca 2018

  „Współczesna nauka nie poznała jeszcze wpływu jaki wywiera spożywanie GMO na organizm człowieka i prawdopodobnie nie pozna go nigdy”.
  -ten cytat zaczerpnięty jest z Poradnika żywieniowego człowieka w XXI wieku i potrafi na prawdę otworzyć oczy na niektóre kwestie.
  (jakby ktoś szukał tej pozycji: do kupienia w księgarni Avalon).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *