Dwa lata temu ślub, dzisiaj rozwód

rozwód+

Z zawarciem związku małżeńskiego z pewnością wiążemy wiele nadziei.

Dlatego, aby te nadzieje mogły się spełnić, decyzję trzeba podjąć starannie.

Podejście do ślubu jak do sprawy ważnej i tak naprawdę nieodwołalnej, bez konkretnej przyczyny, może w tym pomóc.

Nawet niedługo po ślubie i hucznym weselu mogą pojawić się konflikty. Gdy dominują takie uczucia jak gniew, pojawia się napięcie w miejscu, gdzie miała być miłość, wtem ta myśl o rozwodzie przychodzi łatwo.

Usprawiedliwieniem, dlaczego doszło do ślubu, jest niedojrzałość psychiczna i młody wiek. Często po latach dochodzą do wniosku, że w wieku lat 20 nie myśleli rozsądnie, dopiero czas pokazał jak się zmienili, teraz myślą inaczej. Nieraz się słyszy ‚gdybym miała/miał  tamten wiek, a ten rozum’…

Niektórzy po wejściu w rolę męża czy żony stwierdzają, że nie tak sobie to wyobrażali, szukali czegoś innego, ale nie tego, to nie jest zgodne zupełnie z ich naturą i tym samym nie są zdolni spełniać obowiązków małżeńskich.

Niektórzy poślubiają się ‚pod warunkiem’, że współmałżonek będzie miał siłę i zdrowie, że będziemy mieć udane dzieci, że mąż będzie zarabiał bardzo dużo. I inne okoliczności nie wchodzą w grę. Gdy siły jednego z nich zawiodą, zachoruje poważnie dziecko albo będzie mniej pieniędzy, to i związek się rozpada.

Jeszcze inni przeliczają straty, traktując małżeństwo jak przedsięwzięcie, z tago też powodu boją się odejść.

Bywa i tak, że nastąpił błąd w ocenie partnera przed ślubem, nawet gdy długo byli razem, to i tak nie zdążyli się dobrze poznać. I jak tu żyć, kiedy nie jest to ta sama osoba, którą poznałam/ poznałem?

Niektórzy trzymają się teorii, że lepiej jest się rozejść, niż męczyć się w nieudanym związku.

Co do jednego nie ma żadnych wątpliwości. 

Trwanie w małżeństwie jest prawdziwą sztuką. 

Tu szacunek do siebie na wzajem odgrywa istotną rolę.

Jest niestety coś, co niszczy małżeństwo.

 Od zawsze zdrada uważana jest za powód do rozwodu:

Niewątpliwie można zdradę uznać za dramat danego małżeństwa, gdyż dotyka najgłębszych ludzkich uczuć. Zdradzając, już opuszcza się dotychczasowego partnera, mimo przebywania nawet w tym samym miejscu.

Kiedy z powodu zdrady nastąpi rozpad zupełny i trwały, bo zdradzony małżonek nie wybaczy, to sądowi oczywiście nie pozostanie nic innego, jak tylko prawnie rozwiązać małżeństwo. Jednak , czy zawsze warto?

 Dlaczego nie każdy przekreśla małżeństwo i występuje o rozwód, wiedząc że został zdradzony?

.

 

.pBeata Beata Andrasik

 

h.koppdelaney / Ashley Nowoczesne / CC BY-ND

 

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę a ja będę wysyłała Ci najświeższe info o kłamstwach tego świata, o fajnych poradach i wiele więcej.

Twoje dane są bezpieczne

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *