Naucz się szczęścia. Nigdy nie wróci.

 facetkon
 
                                   
Większość ludzi nigdy nie doświadcza uczucia szczęścia. Bo nie doswiadcza też uczucia życia.
                                     
Latami egzystujemy z obrazem, jaki mamy w głowie o samych sobie.
                                     
Zatrzymaj się. Przenieś uwagę z dala od kłopotów. Bądź prosty, otwarty, szczery, autentyczny, spontaniczny. Czuj, tak po prostu. Wówczas Twój umysł zwolni. Pozwól nowym pożądanym wydarzeniom pojawić się w rzeczywistości.
 
To uwaga jest energią. Dziecko płacze, kiedy nie dostaje uwagi, tak samo ‚płacze’ to „wewnętrzne dziecko”, to „ja”, ten „duch”, który jest w nas, kiedy odwracamy uwagę. Im bardziej zapoznałeś się z tym uczuciem ‚uwagi’, im dłużej Ci towarzyszy, tym bardziej czujesz własną obecność w życiu.

Czas nigdy nie wróci 

Nazbyt często rozglądamy się na około, podziwiając znajomych, uważając, że są szczególnie uprzywilejowani. Widzimy talenty innych w mediach, showach. Tymczasem gdzieś po drodze gubimy nasze życie. Przemija nasze jestestwo, nasze talenty, nasze całe bogactwo. Ile razy stwierdziłeś:  …”Gdybym mógł cofnąć czas.”?  To nigdy nie wróci !  Jeśli będziemy mieć szczęście, to w gąszczu spraw, przypomnimy sobie nas sprzed paru, może kilkunastu lat. Zobaczymy w myślach nasze dzieciństwo, młodość, nasze dzieci, kiedy były małe. A wtedy ‚włączy’ się nostalgia za radością, którą czuliśmy lub żal za straconymi szansami, za tą chwilą, której nie wykorzystaliśmy do końca.
                                     
 Ludzie zajęci dążeniami do bogactwa, pochłonięci zdobywaniem pieniędzy redukują jakość życia momentu teraźniejszego. Siłę daje  życie w czasie simple present. Życie w teraźniejszości nie odbiera energii, bo nie myślisz o tym, kim mógłbyś być, ale co się TERAZ dzieje. Żyjąc tu i teraz jesteś wolny, zdobywasz siły, zamiast je tracić. To proste. Nie myślisz, co stało się złego, jak Ci czegoś zabrakło. Nie żyjesz też nadzieją, że może dopiero przyszłość przyniesie coś dobrego, a także nie boisz się tej przyszłości. Masz terażniejszość i w niej się zatracasz. Wówczas robisz więcej i lepiej.
                                 
Decydujesz sam za siebie. Osobę nastawioną negatywnie do innych i do siebie samego, już w życiu nic dobrego nie spotka. Ponieważ ona już przekreśliła swoją przeszłosć. A to przecież na bazie przeszłości buduje się teraźniejszość. I na podstawie terażniejszości jest przyszłość. Zobacz, czego może dokonać osoba pozytywna.

Życzę Ci, abyś zawsze mogła/ mógł o sobie tak powiedzieć ♥
 

. pBeata  Beata Andrasik

 

mcfarlandmo / Foter / CC BY

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci najświeższe info o kłamstwach tego świata, o fajnych poradach i wiele więcej.

Twoje dane są bezpieczne

4 Responses to “Naucz się szczęścia. Nigdy nie wróci.”

 • alina on 1 maja 2015

  Wszystko piękna prawda. Tylko dlaczego, ilekroć jestem tym kim chcę być, i robię to co chcę, to ludzie zaczynają na mnie tylko warczeć, nienawidzić, odwracać się , krzywdzić?Dlaczego, ilekroć kiedy robię to, co naprawdę powinnam, to jestem w tych działaniach osamotniona? I, co najważniejsze – żeby się utrzymać, niestety prawie nigdy nie możemy robić tego, co naprawdę chcemy. Bo wątpię, bym mogła utrzymać się z mojej twórczości… może za 20 lat. Chciałabym, aby autorka napisała i o tym artykuł… Pozdrawiam 😉

 • beata on 1 maja 2015

  Spostrzeżenie ciekawe i koniecznie powinnam o tym napisać. Może nie tak szybko, ale napiszę na pewno. Serdecznie pozdrawiam.

 • Mateusz on 30 grudnia 2015

  Filmik z RSD nie wierzę 😉 Bardzo fajny artykuł , pozdrawiam :)

 • Renata on 27 stycznia 2018

  Problem polega na tym, że podlegamy naciskowi zewnętrznemu ekonomicznemu i bardzo trudno jest się wyzwolić. System jest tak stworzony abyśmy pracowali jak niewolnicy do końca życia i nie posiadali żadnej własności. To powoduje frustracje, brak czasu dla bliskich, brak czasu na więzi. Rodzice pracują co najmniej 8 godzin na dobę co oznacza że muszą co najmniej na 10 godzin pozostawić dzieci w placówkach. Wolność ekonomiczna to przede wszystkim własność, którą odebrano naszym przodkom 100 lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *