Kennedy zapłaci 100 tys dolarów za badanie potwierdzające bezpieczeństwo rtęci

Dolary

Robert F. Kennedy Jr. oskarżył media o przekupstwo. Uważa, że zostały „przekupione” przez przemysł farmaceutyczny.

Na konferencji prasowej zastosował ciekawy wybieg. Przeznaczy $100,000, jeżeli ktoś znajdzie badanie naukowe potwierdzające bezpieczeństwo rtęci zawartej w szczepionkach pod nazwą tiomersal. 

Kennedy jest przewodniczącym Światowego Projektu Rtęci (World Mercury Project), grupy, która działa na rzecz globalnego zakazu stosowania rtęci, substancji 100 razy bardziej toksycznej, niż ołów.

Kennedy stwierdził, że przemysł farmaceutyczny przyczynia się w największym stopniu do przychodów reklamowych sieci medialnych, w wysokości $ 5,4 mld rocznie.

„Kanały medialne… to platforma do sprzedaży produktów farmaceutycznych” – powiedział.

Media sterowane przez przemysł farmaceutyczny

Jedna z największych sieci medialnych w kraju oznajmiła, że podziela poglądy Kennedy’ego na temat tiomersalu, ale nie może pozwolić sobie na ich opublikowanie. Musieliby zwolnić każdego reportera, który przeprowadziłby wywiad z Kennedy na ten temat.

Kennedy zauważył, że nawet mniejsze media czerpią ogromne ilości pieniędzy z reklamowania produktów koncernów farmaceutycznych.

Na tej samej konferencji prasowej Kennedy ogłosił projekt pod nazwą “World Mercury Project Challenge”. Został skierowany do dziennikarzy i innych osób, które publicznie mówią, że szczepionki zawierające tiomersal są bezpieczne.

W ramach projektu pierwsza osoba, która dostarczy recenzowane badania naukowe wykazujące, że tiomersal jest bezpieczny w dawkach znajdujących się w szczepionkach, a obecnie podawanych amerykańskim dzieciom i kobietom w ciąży, dostanie 100 tysięcy dolarów.

Kennedy krytykuje hipokryzję rządu USA na temat działania rtęci

„Z jednej strony, rząd mówi kobietom w ciąży, jakie ryby skażone rtęcią unikać, aby nie zaszkodziły ich dzieciom, a z drugiej strony, CDC popiera wstrzykiwanie szczepionek zawierających rtęć kobietom w ciąży, niemowlętom i dzieciom. To przeczy wszelkiej logice i zdrowemu rozsądkowi” – powiedział Kennedy.

W ubiegłym miesiącu, duża metaanaliza wykonana przez dwóch naukowców Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wykazała, że w przeciwieństwie do długotrwałych roszczeń CDC, etylortęć znaleziona w tiomersal jest tak toksyczna jak metylortęć w rybach.

Ponadto, naukowcy odkryli, że tiomersal i etylortęć nie są szybko usuwane z organizmu, co CDC również przyznało.

Kennedy nie uważa się za „anty-szczepionkowca”, ponieważ zaszczepił wszystkie swoje dzieci. Jest zwolennikiem bezpiecznych szczepionek.

„Naszym celem jest uczciwa debata publiczna i skierowanie sporów do laboratorium, gdzie prawdziwa nauka sama rozwiąże ten konflikt. Amerykańska opinia publiczna ma prawo do uczciwego sondowania i rzetelnej dyskusji na temat tego krytycznego problemu jakim jest zdrowie narodu. Debaty opartej na faktach, a nie na zakorzenionym strachu, czy na ślepej wierze w regulatorów i przemysł farmaceutyczny” – napisał Kennedy w liście rozdanym podczas konferencji prasowej”.

Wielu lekarzy i naukowców, którzy sprzeciwiają się szczepionkom są zastraszani. 

źródło: naturalnews.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSFoto: „One Million Dollars” (CC BY-NC 2.0) by wbeem

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *