„Ulepszona” szczepionka HPV jest niebezpieczna

szczepienia

Pediatrzy zaczęli promować nową „super” szczepionkę HPV, mimo że rodzice nadal opierają się przed szczepieniem. Jest znana jako szczepionka 9vHPV i sprzedawana pod nazwą Gardasil 9. Lekarze twierdzą, że nowsza szczepionka HPV, zatwierdzona przez Agencje Żywności i Leków w 2014 roku, jest jeszcze lepsza od jej starszej wersji.

Jeśli myślisz, że „ulepszona” szczepionka wiąże się ze zmniejszonymi obawami wobec śmiertelnych skutków ubocznych, takich jak te w oryginalnej szczepionce HPV, to się mylisz. Zwolennicy szczepionek  zapewniają, że nowa wersja szczepionki  jest skuteczniejsza wobec większej liczby odmian HPV. 

Ryzykowna szczepionka staje się jeszcze bardziej niebezpieczna

Prawdopodobieństwo zarażenia się chorobą w porównaniu do podwójnej dawki niebezpiecznego aluminium dodanego do szczepionki, która ma na swoim koncie wiele skutków ubocznych powoduje, że rodzice mają duży dylemat. Zwolennicy głoszą, że szczepionka 9vHPV zwalcza dziewięć szczepów HPV, czyli około 80 procent raków szyjki macicy, sromu i odbytu. Wcześniejsze wersje były uważane za skuteczne w około 65 procent wymienionych nowotworów.

Skierowane do dorastających dziewcząt wcześniejsze wersje szczepionki Gardasil HPV, zatwierdzone dziewięć lat temu, były związane z nagłą śmiercią zdrowych dziewcząt, wkrótce po zaszczepieniu. 

Czy lekarze całkowicie stracili rozum?

Szczepionki HPV są związane z poważnymi skutkami ubocznymi, w tym rozwoju wielu chorób autoimmunologicznych, które często prowadzą do trwałego kalectwa.

Na początku tego roku, czołowi lekarze wydali swoje roczne zalecenia szczepionek dla dzieci i młodzieży, w tym naciskali na nową szczepionkę przeciwko wirusowi HPV dla 11-letnich dziewcząt i chłopców. Ich rekomendacja wydawała się niczym w obliczu trudnych do sporu niebezpieczeństw związanych z aluminium. Ponad 1600 dokumentów naukowych i recenzowanych prac potwierdzają, olbrzymie niebezpieczeństwo związane z toksycznym aluminium.

Ryzyko związane ze szczepionką jest ogromne w porównaniu z ryzykiem raka szyjki macicy.

Biorąc pod uwagę bardzo poważne – i bardzo realne – ryzyko związane ze szczepionką Gardasil HPV, staje się niezrozumiałe, dlaczego nasi “zaufani” lekarze, mieliby zmuszać rodziców do immunizacji ich dzieci z jakąkolwiek wersją szczepionki HPV, biorąc pod uwagę statystyki zachorowalności na raka szyjki macicy.

Następujące niebezpieczeństwa używania HPV:

 • zgon,
 • zagrożenie życia,
 • konieczność hospitalizacji,
 • niepełnosprawność lub trwałe uszkodzenie,
 • wada wrodzona lub konieczność interweniowania, aby zapobiec trwałemu upośledzeniu.

Według ulotki szczepionki Gardasil 9, w ciągu okresu 48 miesięcy, 2,3 procent dzieci otrzymujących Gardasil 9 doznały poważnych  niepożądanych działań, a 2,5 procent osób dostających oryginalny Gardasil, doświadczyła takich zdarzeń.

Statystyki mogą być jeszcze wyższe w populacji ogólnej, ponieważ niektóre grupy ryzyka są wyłączone z uczestnictwa w klinicznych badaniach, choć nie wykluczone z zalecanych programów szczepień.

Chociaż  2,3 do 2,5 procent może wydawać się nieistotne, pomyśl, że na każde 100.000 osób korzystających z Gardasil, 2.300 otrzyma poważne niepożądane skutki uboczne. Tymczasem statystyki pokazują. że na każde 100.000 osób 7.9 choruje na raka szyjki macicy.

Unikaj niepotrzebnego ryzyka związanego ze szczepieniem dzieci

Od momentu wprowadzenia, szczepionka HPV została powiązana z sytuacjami takimi jak śmierć, niepełnosprawność i innymi poważnymi reakcjami organizmu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia przedstawiają, że współczynnik umieralności z powodu raka szyjki macicy jest zdumiewająco 2,5-krotnie niższy, niż statystyki poważnych powikłań związanych z reakcjami na szczepionki HPV.

W niektórych częściach świata, zagrożenie szczepionki jest statystycznie czterokrotnie wyższe, niż umieralność na raka szyjki macicy.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które “powinno” otrzymać tę szczepionkę, jest ważne abyś zrozumiał(a) fakty i dokonał(a) świadomej decyzji.

źródło: naturalhealth365.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeS


Photo credit: ASCOM – Prefeitura de Votuporanga via Foter.com / CC BY

6 Responses to “„Ulepszona” szczepionka HPV jest niebezpieczna”

 • DAWID on 4 marca 2016

  Kasiu na jakie rodzaje chorób zaszczepiła byś dziecko?

  CZY KOMPLETNE NIE UZNAJESZ SZCZEPIEŃ?

 • Kasia on 13 marca 2016

  @DAWID
  Nie jestem lekarzem więc nie mogę bezpośrednio odpowiedzieć na to pytanie. Nie jesteśmy przeciwnikiem wszystkich szczepień. Samemu wybierać które są bezpieczne a które nie jest dużym ryzykiem. Łatwo wykluczyć szczepienia grypowe, ale aby wykluczyć szczepienia niemowlęce to potrzeba specjalistów. Nie mamy na wszystko jasnej odpowiedzi. Naszym zadaniem jest popularyzowanie tematów. Podejrzewam że nawet lekarz bałby się odpowiedzieć na to pytanie. Potrzebny jest szereg badań i analiz aby zapoznać się z daną szczepionką i zdecydować czy jest potrzebna.

 • jan1] on 20 marca 2016

  Witam . W temacie szczepionek jak zwykle niedowiarka polece film ,,smiertelny zastrzyk prawdziwa historia szczepien ,,oraz film ,,kupieni. Mam tez propozycje do pani kasi czy nieszlo by wykozystac redlingow edgara cayce by udostepnic czytelnika jego metody,poobno skuteczne w wielu trudnych przypadkach byc moze w jezyku angielskim sa wieksze opracowania jego metod,dzy tez wskazanie zrudel .. Interesuje mnie np horoba recklinghauzena i sposub podejscia edgara cayce do tego problemy,znam osobe z tm schorzeniemi chcialbm jej jakos ulzyc w tym problemie . bede wdzieczny za info[moze na moj adres bo moge przeoczyclub w tym artykule] .pozdrawiam serdecznie

 • michał on 3 stycznia 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=UX7NXLpEe7k obejrzycie co to za szczepionka w Kanadzie i paru innych krajach została wycofana ta szczepionka to chemiczna sterylizacja

 • Łukasz on 9 maja 2017

  Akurat jestem lekarzem POZ i po przeczytaniu artykułu napisanego przez Panią zastanawiam się skąd są dane o np. zgonie, niepełnosprawności po szczepionce – proszę podać chociaż jedno pewne źródło nie licząc gazet typu „Fakt”. Nie ma takiego źródła i chciałbym o tym wszystkich zapewnić. Takimi artykułami można zrobić krzywdę niejednej osobie.
  Do Państwa należy wybór czy zaufacie lekarzowi (a nie znam ani jednego który odradza jakiekolwiek szczepienie), czy artykułowi z internetu napisanemu na podstawie….. no właśnie – na podstawie czego???

 • Kasia on 10 maja 2017

  Łukasz,

  Jeżeli pan jest lekarzem to obowiązkiem pana jest zdobywać wiedzę z szerszego pola niż akademicka.
  Ja nie jestem pana nauczycielem, proszę samemu dotrzeć do takich badań, bo jest ich dziesiątki.

  Pana wpis jest agresywny, dlatego niech pan działa na własną rękę.

  Jest pan odpowiedzialna za swoich pacjentów, dlatego polecam odrzucić ignorancje… bo skrzywdzi pan wiele osób.
  Skoro pan przeczytał artykuł, to teraz będzie pan to robił świadomie.
  A to już jest świadome działanie na niekorzyść pacjenta.
  Niech sam pan to oceni, w jakiej kategorii należy to rozpatrywać.

  Polecam jeszcze raz odrzucić ignorancje i wziąć się do nauki.
  Badania są na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba trochę pokory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *