Władze przez rok nie informowały o oszukanych szczepionkach

szczepienia

Skandal nielegalnej dystrybucji szczepionek w Chinach, staje się coraz głośniejszy. Oburzeni obywatele domagają się odpowiedzi, dlaczego rząd czekał tak długo na poinformowaniu ich, o śmiertelnym zagrożeniu szczepień.

Według rządu, nielegalna szczepionka była w obiegu od 2011 roku. Sprzedano je za $ 88 milionów. Szczepionki były przeterminowane lub nieprawidłowo chłodzone.  To wydarzenie sprawiło, że wszystkie dzieci, które dostały szczepionkę, zostały narażone na ryzyko kalectwa lub śmierci. Nie wiadomo dokładnie, ile dzieci zostało skrzywdzonych.

Nieprawdopodobne jest to, że chiński rząd milczał w tej sprawie od kwietnia 2015 roku, do marca 2016 roku.

To już prawie rok, a oni dopiero to ujawniają!” powiedział jeden sfrustrowany użytkownik sieci mikroblogowania Sina Weibo. „Czy to nie jest ludobójstwo?„.

Nie wiadomo ile dzieci padło ofiarą szczepionek

Według urzędników państwowych, nielegalny obieg był kierowany przez matkę i córkę – niedawno aresztowane w prowincji Shandong, które nielegalnie zakupiły szczepionki od ponad 100 różnych sprzedawców farmaceutycznych. Niektórzy z nich nawet nie mieli prawidłowych licencji do sprzedaży tych produktów. Kobiety w atrakcyjnej cenie odsprzedawały je do ośrodków zwalczania i zapobiegania chorób lub nieuprawnionym sprzedawcom.

Operacja obejmowała 24 prowincje i miasta.

Według źródeł prasowych, matka to były lekarz. Została zwolniona ze szpitala publicznego w 2009 roku za nielegalną sprzedaż szczepionek i została skazana na trzy lata więzienia. Jej córka jest również absolwentem szkoły medycznej.

Policja przeprowadziła ponad 20 nalotów w celu odebrania nielegalnie rozprowadzanych szczepionek. Po aresztowaniach, Chińska Agencja Żywności i Leków poprosiła lokalne biura o prześledzenie ścieżki, którą przeszły nielegalne szczepionki w celu zidentyfikowania pacjentów mogących paść ofiarą tego skandalu. Dzięki temu znaleziono dziewięć hurtowni szczepionek w sześciu prowincjach, które przechowywały fałszywe dokumenty w celu ukrycia tożsamości swoich nabywców.

Przynajmniej 25 rodzajów szczepionek było sprzedawanych nielegalnie, w tym szczepionki na zapalenie mózgu, zapalenie wątroby typu B, meningokokom, świnkę, polio oraz wściekliznę. Żadna ze szczepionek zaangażowanych w skandal nie jest wymagana przez rząd Chin – co oznacza, że ​​pacjenci, którzy zdecydowali się je przyjąć, zapłacili z własnej kieszeni.

Nadal nie wiadomo, ile dawek szczepionek zostało sprzedanych.

Zdenerwowani obywatele domagają się odpowiedzi

Informacja, że władze czekały prawie rok, aby nagłośnić obecność niebezpiecznych szczepionek, spowodowała powszechny gniew Chińczyków. Obywatele pytają, dlaczego kobiety były w stanie tak łatwo popełnić przestępstwo, za które jedna z nich została już wcześniej uwięziona?

Dalszy gniew wzbudził śmierć chłopca w dniu 21 marca. Zmarł po szczepieniu pomimo zapewnień rządu, że jego śmierć nie była związana z nielegalnymi szczepionkami. Czteroletni chłopiec zmarł w prowincji Guangdong zaledwie kilka dni po zaszczepieniu przeciwko polio i chorobie meningokoki. Władze powiedziały, że nie znalazły związku śmierci chłopca z obiegiem nielegalnych szczepionek.

Chiny znane są z różnych skandali żywności i niebezpieczeństwa sprzedawanych leków. To także nie jest pierwszy skandal ze szczepionkami. W latach 2006 i 2008, w prowincji Shanxi, czworo dzieci zmarło, a ponad 70 doznało poważnych skutków ubocznych po podaniu „nieprawidłowo schłodzonych szczepionek”.

Zastanawiający w tej sprawie jest fakt kontroli szczepionek przez firmy farmaceutyczne. Korporacje posiadają systemy komputerowe, które potrafią śledzić każdą receptę oraz ilość recept wystawionych przez lekarzy, a nie są w stanie dopilnować tysięcy sztuk szczepionek.

Również należy zadać pytanie, czy cała akcja nie jest zasłoną przed szkodliwym działaniem szczepionek. Być może szczepionki zdobyto legalną drogą, tylko ich skład spowodował kalectwa i śmierć dzieci.

Tam, gdzie nie ma odpowiedzi na proste pytania, tam pojawiają się spekulacje.

źródło: naturalnews.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeS


Photo credit: Andres Rueda via Foter.com / CC BY

2 Responses to “Władze przez rok nie informowały o oszukanych szczepionkach”

 • Patryk on 24 czerwca 2016

  Ten artykuł omawia potencjał zeta i chemie koloidalną [krwi]. Co może być interesujące szczególnie dla każdego kto zajmuje się badaniem żywej kropli krwi. Koncepty te pomogą nam zrozumieć, jak szczepionki powodują uszkodzenia i choroby.
  Lekarze nie są już dłużej uczeni na temat potencjału zeta [potencjał elektrokinetyczny] i chemii koloidalnej, ale w latach 40-tych było kilku doktorów, którzy byli badaczami w tej dziedzinie. Ta wiedza medyczna ostatecznie popadła w zapomnienie. Jednak z pomocą dr Franka Hartmana Andrew Mouldenowi udało się ją zastosować i zrozumieć dzięki niej jakie uszkodzenia powodują szczepionki.
  Istnieje około 100.000 kilometrów kapilar [naczyń włosowatych] w organizmie człowieka.
  Kiedy pojawi się zakrzep lub inny rodzaj niedrożności tętnicy lub w kapilarze, a krew przestaje poruszać się do przodu w tym miejscu. Powoduje to, że komórki i tkanki w tym obszarze, które powinny przyjmować krew bogatą w tlen zaczynają się dusić. Wszystkie komórki wymagają stałego dopływu świeżej krwi, aby pozostać przy życiu. Jeśli przerwanie dopływu krwi i w dalszej kolejności brak tlenu przedłuża się to komórki zaczynają umierać.
  Pojęciem opisującym stan braku tlenu w grupie komórek nazywamy niedokrwieniem. Gdy niedokrwienie dzieje w mózgu, nazywany to wtedy udarem. Udar jest najczęściej kojarzony z mózgiem, ale udar może zdarzyć się w każdym narządzie organizmu.
  Zawał serca to zatkanie naczyń krwionośnych, które dostarczają tlen do serca. Niedokrwienie serca jest udarem serca. Jest to poważny stan zagrażający życiu.
  Niedokrwienie w jelicie również jest udarem. Udar może przydarzyć się zarówno w dopływie krwi do jelita grubego jak i cienkiego. Udar jelita jest niedokrwieniem krezkowym.
  Historycznie dr Rudolf Virchow ma swoją zasługę w odkryciu zatoru płucnego lub zakrzepach krwi, które tworzą się w żyłach nóg i przechodzą do płuc gdzie powodują uszkodzenia. Dr Virchow zrozumiał, że przepływ krwi, krzepnięcie krwi i uszkodzenia przepływu krwi są bardzo istotne dla zrozumienia chorób.

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/04/21/mikrouszkodzenia-ukladu-krwionosnego/

 • Patryk on 24 czerwca 2016

  Zarazkowa teoria chorób stara się wyjaśnić to, że choroby powodowane są przez zarazki. Próbuje wyizolować i skondensować wszystko do pojedynczego łańcucha zdarzeń prowadzącego do choroby. Narażenie na patogen „A” powoduje chorobę „B” z objawami „C”, która może być leczona farmaceutycznym środkiem „D” lub można jej zapobiec szczepionką „E”.
  To może działać w probówce lub w izolowanym laboratorium pełnym mysz lub szczurów, ale w realnym świecie w którym żyjemy, nie zdaje egzaminu z identyfikowania realistycznych poziomów możliwych szkód lub dania nam lekarstwa na powszechnie występujące choroby.
  Badania przeprowadzane przez firmy farmaceutyczne nie analizują interakcji z tysiącami toksyn w środowisku.
  W poprzednim artykule omówiłem potencjał zeta oraz to dlaczego ładunek elektryczny we krwi musi być silnie ujemny, aby uniknąć zlepiania ze sobą komórek krwi. Widzieliśmy, że kiedy potencjał zeta spada w kierunku neutralnego zakresu, komórki krwi przestają się wzajemnie odpychać i rozpoczyna się sklejanie. Stwarza to sytuację, w której przepływ krwi staje się ślamazarny.
  MASS (Zespół Spektrum Niedotlenienia Mouldena) jest nowym odkryciem medycznym opracowanym przez dr Mouldena. Opisuje ono, że istnieją sytuacje w których zagęszczenie i krzepnięcie krwi nie podąża według trzech klasycznych dróg krzepnięcia opisanych w Triadzie Virchowa.
  Reakcja MASS technicznie nazywana jest nadmierną niespecyficzną hiper stymulacją układu odpornościowego. Cechuje ją niezwykle wysoki poziom krwinek białych we krwi co powoduje jej zagęszczanie i zlepianie się na poziomie naczyń włosowatych. Konsekwencją tego są mini udary, które niszczą normalne funkcjonowanie układu nerwowego oraz narządów. Pomimo tego, że obniżony potencjał zeta i MASS, oba powodują problemy z krążeniem w mikro naczyniach krwionośnych oraz mini udary, to ich mechanizmy różnią się.
  Nadmierna niespecyficzna hiper stymulacja układu immunologicznego powoduje uwolnienie do krwiobiegu dużej liczby białych krwinek. Przyczynia się to do zagęszczania i zwiększonej krzepliwości krwi, ponieważ białe krwinki są dwa razy większe od czerwonych krwinek i nie mogą przejść przez najmniejsze naczynia włosowate. Efektem tego jest to, że niektóre białe krwinki zatykają obszary graniczne w naczyniach włosowatych.
  Obecność dużej liczby białych krwinek przy wejściu do kapilara uniemożliwia czerwonych krwinkom przedostanie się przez niego. Zapychają one punkty wejścia do najmniejszych naczyń włosowatych i powodują niedokrwienie.

  https://szczepienia.wybudzeni.com/2016/06/23/krzepniecie-krwi-zageszczanie-zespol-spektrum-niedotlenienia-mouldena/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *