Jak usunąć fluor z organizmu?

fluor

Przez wiele lat eksperci debatowali nad tym, czy fluorek sodu jest toksyczny dla naszego zdrowia czy nie. Niewielkie ilości stosowane miejscowo mogą zapobiegać próchnicy zębów, ale jest niewiele dowodów mówiących, że doustne spożywanie fluoru poprawia zdrowie.

Fluor obniża inteligencje

Zgodnie z medycznym czasopismem The Lancet, fluor jest rzeczywiście toksyczny i klasyfikowany w tej samej kategorii co: arsen, ołów i rtęć. Jest on zwykle dostarczony do organizmu poprzez fluoryzowanie wody w pokarmach i w paście do zębów. Badacze uważają, że dodatek ten przyczynia się do globalnych „pandemii rozwoju neurotoksyczności”.

Powodują one liczne niepełnosprawności, takie jak: zaburzenia uwagi związane z nadmierną ruchliwością, dysleksję, i inne zaburzenia funkcji poznawczych.

Raport ten pokrywa się z ustaleniami metaanalizy przeprowadzonymi w 2013 roku przez Harvard University, które były finansowane przez National Institutes of Health. Badacze doszli do wniosku, że dzieci w obszarach, gdzie woda jest bardzo fluoryzowana mają „znacząco niższe” IQ niż dzieci, które mieszkają w obszarach o małej ilości fluoru w wodzie.

Ponadto, na stronie internetowej Harvarda czytamy:

„bardzo wysokie poziomy fluorków przyczyniają się do neurotoksyczności u dorosłych, i negatywnie oddziałują na pamięć i uczenie się”.

Pomimo tych ustaleń, fluorek dodawany jest do wody. Jest to szczególnie niepokojące wiedząc, że fluorek sodu był kiedyś używany jako trucizna na szczury.

6 sposobów pozbycia się fluoru z organizmu

 1. Uzyskaj odpowiedni poziom Jodu w organizmie

Jod jest ważnym elementem w procesie prawidłowego metabolizmu komórek, zwłaszcza hormonów tarczycy. Wydala on fluor z organizmu wraz z moczem. Dobrymi źródłami jodu są wodorosty (nori, dulse, Wakame, etc …), żurawina, organiczny jogurt, ziemniaki, organiczne truskawki i organiczne groszki fasoli.

 1. Spożywaj więcej boru

Bor jest naturalnym elementem, który pomaga wydalić fluor z organizmu. Bor znajduje się w pokarmach takich jak: orzechy, daktyle, śliwki, miód, brokuły, banany, awokado.

 1. Jedz Tamarind

Ten afrykański owoc i przyprawa jest szeroko stosowana w medycynie ajurwedyjskiej. Może on być stosowany w nalewce lub herbacie do oczyszczania ciała z fluoru.

 1. Zwiększ spożycie wapnia i magnezu

Większość ludzi ma niedobór magnezu, ponieważ gleba została uszczuplona z tego minerału za pomocą nowoczesnych metod uprawy rolnej. Odgrywa ważną rolę w metabolizmie i syntezie składników odżywczych w komórkach. Hamuje także wchłanianie fluorków do komórek. Wraz z magnezem, wapń pomaga odciągnąć fluorek od kości i zębów, pozwalając organizmowi go wyeliminować.

Wapń i magnez powinny być brane razem, a można to łatwo osiągnąć poprzez spożywanie ciemno zielonych warzyw, orzechów, nasion, ryb, fasoli, produktów pełnoziarnistych, awokado, organicznych jogurtów, bananów, suszonych owoców i ciemnej czekoladzie.

 1. Ogólne oczyszczanie wątroby

Najważniejszym krokiem do detoksykacji od nadmiaru fluoru jest oczyszczanie wątroby. Wątroba jest odpowiedzialna za ponad 400 funkcji w organizmie, a kiedy jest przeciążona, może spowodować szereg objawów. Ponieważ fluorek nie jest produktem występującym naturalnie w organizmie, niektóre źródła twierdzą, że może on utknąć w wątrobie.

Jeśli pijesz wodę z cytryną zaraz po wstaniu rano i jesz przyjazne wątrobie pokarmy, takie jak: czosnek, kurkuma, cytryny, limonki, awokado, to organizm będzie miał łatwiejsze zadanie w usuwaniu metali ciężkich i toksyn.

 1. Przebywaj w saunie

Sauny są świetne na usunięcie toksyn z organizmu, ponieważ powodują „wypacanie” toksyn. Należy pamiętać, aby pić dużo wody przed i po, w celu zapobiegania odwodnieniu. Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Po więcej informacji na temat sauny zapraszam do artykułu Marty Brzozy:  “Sauna szkodzi czy pomaga?”.

Co jeszcze pomaga w utrzymaniu czystości organizmu?

Regularne ćwiczenia, dużo słońca w ciągu dnia, pozytywne myśli, które utrzymują poziom stresu w ryzach. Te dodatkowe wskazówki poprawią zdolność organizmu do detoksykacji fluoru, jak również innych toksyn z ciała.

Uwaga: Na początku detoksu mogą wystąpić objawy takie jak: bóle głowy, ospałość lub inne bóle. Jest to znak usuwania toksyn z organizmu. 

źródło: trueactivist.com

 

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSFoto: flickr.com

6 Responses to “Jak usunąć fluor z organizmu?”

 • Firstwiese on 15 czerwca 2016

  Sprawy z fluorem sprowadzają się do dwóch podstawowych sposobów trucia nas, przez róznych bandytów i morderców.
  Po pierwsze, mycie zębów pastami z dużą zawartością fluoru! Jest to pierwszy i podstawowy sposób aby uczynić z ludzi idiotów, a na stare lata idiotów z alzheimerem. Tak naprawdę to wcale nie musimy myć zębów! Zęby psują się z powodu złego pokarmu z którego to KREW roznosi szkodliwe substancje wewnątrz organizmu, a zęby mają silne unerwienie i dobre ukrwienie. Kto jada śmieciowe pokarmy z małą ilością warzyw i owoców a zęby myje rano i wieczorem pastą z fluorem, ten szybko narobi sobie problemów zdrowotnych z zębami. Zęby myjemy pastą BEZ FLUORU (są takie) i nie nakładamy jej zbyt dożo na szczoteczkę. Myjemy dokladnie ale krótko. Pamiętajmy, że prawidłowe odżwianie to postawa zdrowia.
  Po drugie, WODA. Jeśli woda jest fluoryzowana, to jest na to bardzo prosty sposób aby się fluoru pozbyć. Sposób jest troszeczkę kłopotliwy, ale jak się człowiek przywyczai to problem znika. Co należy uczynić; otóż bierzemy kilkulitrowy garnek, najlepiej miedziany, ważne aby był szeroki otwór, wlewamy np. wieczorem, kilka litrów wody, NIE PRZYKRYWAMY POKRYWKĄ, w ciągu 3 – 4 godzin fluor odparuje a miedź unieszkodliwi pozostałe związki chemiczne. Rano mamy czystą „źródlaną” wodę. Do zrobienia herbaty nabieramy tylko tyle wody ile jest nam potrzebne, gdzyż gotowanie wody niszczy jej odżywcze składniki. Pozdrawiam.

 • Isa on 16 czerwca 2016

  Woda oczyszczona tez powinna byc dobra ale trzeba organizmowi dostarczyc mikroelementy

 • Jan on 7 września 2016

  Firstwiese /// Mozliwe , ze to prawda co napisales ?! Ale wezmy pod uwage ze uzywajäc wody do mycia (natrysk , wanna) poprzez sköre dostarczamy fluor do organizmu !!! Znasz sposöb pozbycia sie go … ???

 • ja on 2 października 2017

  Witam Janie,mozna kupic sobie słuchawke prysznicową z filtrem ona ponoc eliminuje fluor i chlor z wody:)

 • NWO już jest on 31 sierpnia 2018

  Fluoryzowanie wody to jeden z elementów inżynierii społecznej – głupszym łatwiej rządzić. Żeby pozbyć się fluoru należy wode poddać elektrolizie (kupić jonizator do wody).
  Jest on najaktywniejszym niemetalem o największej elektroujemności i gromadzi się razem z min chorem w zbiorniczku z membraną, który po zakończonej elektrolizie wylewamy(bądź myjemy kibel). Stosuję od lat i polecam.
  Choć być inteligentnym w tym kraju wcale nie przekłada się na ogólnie rozumiany dobrobyt. Czasami głupi mają lepiej… łatwiej z ludzkiego punktu widzenia. Wasza decyzja którą pigułkę weźmiecie hahah. Pozdrawiam wszystkich prawdziwych polaków.

 • anka on 10 sierpnia 2020

  Ja brałam leki na tarczycę bo miałam wysokie TS, a jednoczesnie ciagle myłam zęby i jeszcze płukałam płynem z fluorem i mimo brania wysokich dawek leków TSH było ciagle bardzo wysokie, wyniki sie nie poprawiały, a jednocześnie wysokie dawki leku zaczęły powodować nerwowość, w końcu załapałąm, że ten fluor blokuje leczenie tarczycy, nie mówic co mogło spowodować jej chorobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *