Pierwszy niezależny raport na temat fluoryzacji

woda z kranu

W 2006 roku National Research Council (NRC) przygotował pierwszy, niezależny raport na temat bezpieczeństwa fluoru w wodzie i w pastach do zębów. Wyniki są oszałamiające ale nie zaskakują.

Toksyczny fluor

American Dental Association przekazał informację stomatologom, aby przynajmniej wspomnieli rodzicom o toksyczności neurologicznej fluoru.

Pomimo ukazania się raportu NRC, American Dental Association jednoznacznie broni fluoryzacji. Stwierdza, że nie istnieją żadne badania wskazujące na niebezpieczeństwo fluoryzacji, gdy w rzeczywistości, istnieje ich wiele. Napisano co najmniej 34 raporty pokazujące obniżone IQ. Inne badania wykazują wzrost złamań szyjki kości udowej i zapalenie stawów u społeczności fluoryzowanej.

American Dental Association w rzeczywistości nie ma wielu badań pokazujących bezpieczeństwo fluoru. Polegają na teorii, która mówi, że nikt bezpośrednio nie umarł po użyciu pasty z fluorem czy po wypiciu wody z fluorem. Wypracowali dogmat ośmieszający przeciwników fluoryzacji, nazywając ich fanatykami.

Do tej pory ponad 3500 naukowców i specjalistów podpisało petycję z prośbą o zaprzestanie fluoryzacji wody w USA.

Ludzie na dializie, z zaburzeniami układu odpornościowego i niemowlęta, mają poważne problemy z fluorem.

Fluor jest żółtozielonym silnie trującym gazem o ostrym zapachu podobnym do chloru. Łączy się wybuchowo z wodorem tworząc fluorowodór bez dostępu światła i w niskiej temperaturze.

Ze względu na niesamowitą kampanię PR, pełną kłamstwa i oszustwa, opinia publiczna jest przekonana, że potrzebują fluoru aby wzmocnić zęby, a dystrybutorzy odpadów toksycznych, w tym przemysłu aluminiowego i stalowego, zostają opłacani aby przekonać opinie publiczną o konieczności dodawania fluoru do wody z kranu.

Fluor przyczyną raka kości

Nowy Jork i Boston są fluoryzowane od 1960 roku. Mieszkańcy mają próchnicę zębów 3 razy wyższą, niż średnia krajowa.

Najważniejsza informacja na temat fluoru pochodzi z CDC (Centers for Deceit, Control and Procrastination). 17 sierpnia, 2001, Vol. 50, RR-14 Zachorowalność i śmiertelność wydali tygodniowy raport zatytułowany „Zalecenia dotyczące korzystania z fluoru w celu zapobiegania i kontroli. Próchnica zębów w Stanach Zjednoczonych”.

Na stronie 4 w ustępach 3 i 4 czytamy:

„Częstość występowania próchnicy w populacji nie jest odwrotnie proporcjonalna do stężenia fluorowodoru w szkliwie i wyższe stężenie fluoru szkliwa nie zawsze jest bardziej skuteczne w zapobieganiu próchnicy”.

I kolejny przykład.

Kilka lat temu na Uniwersytecie w Harvardzie, doktorant Elise Bassin, opisała w swojej tezie, że istnieje korelacja między fluorem i rakiem kości u dorastających chłopców. Kiedy jej teza została wydana przez dr Chester Douglass, dyrektora Harvard Szkoły Dentystycznej, ten związek został pominięty. Po roku, korelacje między fluorem i rakiem kości odkryła pani Bassin. Dlatego Harvard znowu musiał zająć się przypadkiem i zbadać działania dr Douglass. W czasie śledztwa Dr. Douglass podarował $ 1 milion dla Harvardu. Wkrótce został uznany za niewinnego.

Okazało się, że Douglass był opłacany przez Colgate/Palmolive.

Fluorek sodu sieje spustoszenie

Wszystkie z tych nienaturalnych produktów ubocznych, które są dodawane do wody w celu fluorkowania, mogą powodować niekorzystne skutki zdrowotne. Faktem jest, że badania opublikowane w Environmental Health wykazały, że tylko „1% wzrostu występowania fluoru  w wodzie z kranu w 1992 roku wiązało się ze zwiększoną ilością diagnoz ADHD od 67.000 do 131.000 w latach 2003 – 2011”.

Fluorek sodu sieje spustoszenie w naszym organizmie. 

TruthWiki.org pisze:

„Fluorki zakłócają transport elektronów i metabolizm wapnia. Ludzie potrzebują wapnia do utrzymania potencjałów błonowych serca i regulacji krzepnięcia. To dlatego tak wiele starszych Amerykanów jest na lekarstwach rozcieńczających krew. Głównie z powodu picia przez całe życie fluorowanej wody”.

Ponadto, takie środki chemiczne są powiązane ze śmiertelną arytmią, zwapnieniem kości, nagromadzeniem osadu na zębach, korozji skóry, uszkodzeniem mózgu, zaburzeniem czynności tarczycy i wielu innych schorzeń. 

Ostatecznie powinniśmy brać przykład z Teksasu. Miasto w Teksasie przeciwstawia się fluoryzacji wody i daje nadzieję dla innych. W mieście San Marcos, Teksas, niedawno głosowano aby zatrzymać dodawanie fluoru do wody. Sześćdziesiąt jeden procent głosów poparło akcję, a trzydzieści dziewięć procent sprzeciwiło się jej.

Ta wiadomość daje nadzieje dla innych obszarów, mających na celu również zakończyć fluoryzacje wody.

źródło: naturalnews.com – blogs.naturalnews.com

Kasia Kasia Brzoza 

Formularz z NeTeSPhoto credit: mitwa17 via Foter.com / CC BY-ND

4 Responses to “Pierwszy niezależny raport na temat fluoryzacji”

 • Paweł on 27 stycznia 2016

  Czy istnieje jakiś sposób by uniknąć spożywania go wraz z wodą, patrzę na etykietę wody butelkowanej, tam również jest coś związanego z fluorem, mianowicie występuje w postaci składników mineralnych ” fluorkowy F- 0.22 mg/l ” czy to również szkodzi?

 • Lukas on 27 stycznia 2016

  fluor jest w wodzie butelkowanej,oni dodaja ten fluor czy on wystepuje naturalnie? np.:cisowianka

 • Kasia on 27 stycznia 2016

  Niektóre wody butelkowane zawierają fluor lub jego odmiany a inne nie. To wszystko zależy od źródła od którego pochodzi woda. Fluor może znajdować się naturalnie w wodzie ale większość wód zawiera jego sztuczną i równie szkodliwą formę. W Ameryce
  Agencja Żywności i Leków ustala limit dla fluoru w wodzie butelkowanej. Butelkowana woda oznaczona jako dejonizowana, oczyszczona, demineralizowana lub destylowana zostały poddane obróbce w taki sposób, że nie zawierają żadnych lub jedynie śladowe ilości fluorku, chyba że firma wyraźnie wymienia fluorki jako dodatkowy składnik. Jednakże firmy nie są zobowiązane do podawania ilości fluorku na etykietach, jedynym sposobem aby dowiedzieć się tego jest skontaktowanie danej firmy.

  https://www.cdc.gov/fluoridation/faqs/bottled_water.htm

 • Michał on 23 marca 2016

  Aby pozbyć się z wody pitnej niepotrzebnych „dodatków chemicznych” – tam nie tylko jest fluor ale inne związki toksyczne (np. DDT – wg. polskiej normy może występować w wodzie butelkowanej mineralnej), znaczna część leków jest wydalana w czystej postaci z naszego organizmu i gdzie trafia? – do wody. Oczyszczalnie i zakłady uzdatniania wody nie są w stanie oczyścić wody z zanieczyszczeń chemicznych – stosuję filtr z membraną osmotyczną. Jest to tak gęste sito że przechodzi przez nie tylko cząsteczka wody, magnezu, potasu, wapnia i sodu – reszta trafia do ścieku. Poszukajcie publikacji na temat wody opracowanych przez dr Hałata https://www.halat.pl/woda.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *