Spełnianie marzeń samemu

 MARZENIE
 .
Świadomość, kim jesteśmy, co możemy jako jednostka ważna, wyjątkowa i indywidualna we wszechświecie jest niezmiernie istotna w codziennym życiu i  przy spełnianiu marzeń. Jeśli tego zabraknie, człowiek nie jest przekonany o własnej wartosci, jest niezaradny, staje się potrzebującym. Brak mu przewodnika, kogoś kto będzie go prowadził.
Naszym ludzkim zadaniem jest zapewnienie sobie i potomstwu bezpieczeństwa. O poczuciu bezpieczeństwa świadczą nasze czyny, myśli i uczucia. Wpływ człowieka na to, co się dzieje wyraża się pewnością siebie. 
Czy bywasz zmęczony, coś odbiera Ci siły, coś powoduje Twoją niemoc? Nie wiesz dlaczego wysilasz się nadzwyczajnie, jesteś przeciążony? Dobrze wiesz, że gdybyś to tylko znalazł, Twoje siły powróciłyby.

Bywa, że używa się słów, które niszczą słuchacza świadomie bądż nie. Język może tę drugą osobę sprowadzić do roli ofiary, przyczynić się do pojawienia się u niej wielu chorób psychicznych i fizycznych. Ranić serce mogą opiekunowie dzieci, czy są nimi rodzice, dziadkowie, czy pracownicy zasilający placówki wychowawcze. W rozmowach ‚dorosły – dorosły’ również można poczuć się dotkniętym.

Niestety, w odniesieniu do naszych bliskich, nie wiemy, że ich niejako okaleczamy. A skutki dla zdrowia duchowego, a często fizycznego są negatywne. Najczęściej ciągnie się to latami, do dorosłości, po czym ta nieszczęśliwa osoba przekazuje to ‚dziedzictwo’ następnemu pokoleniu.

Bądź świadomy, co mówisz do bliskich i w jakim celu. Nie chcesz stać im na drodze do spełniania marzeń.

Słowem ” żle zrobiłeś” skierowanym do kogoś nagle i formie ataku, przejmujemy władzę nad innymi albo inni przejmują władzę nad nami. Gdy zabraniamy, nakazujemy, odradzamy, np.”…ja wiem lepiej, co dobre dla Ciebie”, to jakbyśmy mówili: „musisz polegać na mnie, bo sama/sam nie dasz sobie rady”. Bardzo się zastanów i dokładnie przyjrzyj się tej osobie, czy aby nie pragnie ona władzy nad Tobą, czy nie chce w ten sposób udowodnić, że od Ciebie nic nie zależy.
Bo co już wtedy tylko wiesz?
Że Twoim życiem ma prawo rządzić ktoś inny. Matka lub ojciec, mówiący do dzieci „nie spełniasz moich oczekiwań”, „nie jesteś taki, jak sobie wymarzyłem, nie chciałem tekiej córki/ takiego syna, jesteś lepsza/gorszy od kogoś innego, kolega w pracy: ” a to tylko ci się udało „, „nie zasłużyłeś”, stwierdzenia typu ” do niczego w życiu nie dojdziesz, nie dasz sobie rady, bądż grzeczny, posłuszny”. Strzeż się osób oceniających i agresywnych. Wiedz, że chcą one zabić wiarę w powodzenie.
               
Fundamentem takiego postępowania jest zazdrość stara jak świat. Przejawianie takiego rodzaju negatywnych emocji ma swoisty cel. Kontrolę wszystkich , którzy coś mają lub coś mogą, aby im to odebrać, zniszczyć, zdeformować, ponieważ sami nie są w stanie tego wykreować.
               
Bądż niezależny i ucz samodzielności swoje dzieci. Niech działają same, niech decydują i wiedzą czego chcą, i niech to pochodzi od nich – z serc. Naucz je brać i dawać według tego, czego potrzebują. Nie ograniczaj siebie, ani innych, mówiąc „nie mam, nie stać mnie”, ” nie mogę tego przyjąć”.
Wiedz, dlaczego komuś coś dajesz.
Niech Twoje dzieci nie rozdają na prawo i lewo zabawek i rzeczy rówieśnikom, jeśli naprawdę tego nie chcą. To może zaprocentować w przyszłości, że mimochodem będą ciągnąć do ludzi ograbiających ich z przedmiotów, środków pieniężnych, z czasu, z dobrego imienia również. Swobodnie przyjmuj, ale rozmyślnie dawaj. 

 .Strach największym ograniczeniem w spełnianiu marzeń

Nie bój się żyć. Strach powoduje stanie w miejscu. Bądż raczej gotów na porażkę. Pracuj nad spełnieniem Twojego marzenia tak długo i ciężko, aż dostaniesz to, co postanowiłeś mieć. Nie przegapiaj szans, aby nie żałować. Próbuj, ryzykuj, ewentualne błędy mogą nas czegoś nauczyć. Podejmuj się wyzwań, żyj pasją, inspiracją. Dzięki wspaniałemu nastawieniu, pokonasz napotkane po drodze przeszkody i będziesz czerpać satysfakcję i dumę w nagrodę.

Jeśli CHCESZ, to MUSISZ podążać za Twoją wiarą i nie słuchać tych, którzy mówią „to niemożliwe”.
.
 
..

. pBeata  Beata Andrasik

 

,Photo credit: StephaniePetraPhoto / Foter / CC BY

 Darmowe Info na Twojego Maila !

  Wpisz w poniższy formularz swoje imię, e-mail i kliknij przycisk „Uzyskaj Dostęp”, a ja będę wysyłała Ci najświeższe info o kłamstwach tego świata, o fajnych poradach i wiele więcej.

Twoje dane są bezpieczne

Zapraszam do komentowania...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *